+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

OHAL HAKKINDA YURTDIŞI ÇIKIŞ DUYURUSU

dubai duyuruDeğerli Pasaport Sahipleri

BAE vize başvurularınızda ve Türkiye’den çıkışlarda sorun yaşamamanız adına aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmenizi önemle rica ederiz.

Tursab’dan Gelen 21.07.2016 Tarihli Bilgilendirmeye İstinaden;

Yurt Dışına Çıkacak Yolcular İçin Yeni Uygulamalar:

OHAL sebebiyle yurt dışı çıkışlarda uygulanmaya başlayan prosedürler;

  1. Normal pasaportlu vatandaşlara pasaport kontrolü sırasında, yaptıkları iş sorulmakta olup bunu kanıtlayacak bir belge istenmektedir. Yanlarında mutlaka iş yeri kimliği veya iş yerinden alınmış bir yazı olması gerekiyor.
  2. Emekli yada Bağkur’a bağlı yolcuların yanına mutlaka SGK dökümünün olması gerekiyor.
  3. Eğer kamu çalışanı iseniz yanınızda mutlaka çalıştığınız kuruma ait bir yazı ve yazıda da “yurt dışına çıkmasına mani bir durumu yoktur” ibaresinin kesinlikle yer alması gerekiyor.
  4. Yeşil pasaportlu olup aktif olarak kamuda çalışan kişiler havalimanlarında önce vize ihlal bölümüne (AHL için G kontuarının arkasında bulunan) gitmeleri gerekmektedir. Burada GBT araştırması yapıldıktan sonra seyahat edecek kişilerden bilet, pasaport ve çalıştığı kurumdan alınmış “yurt dışına çıkmasına mani bir durumu yoktur” yazısının ıslak imzalı belge istenmektedir. İş yeri yazısında bu ibare yer almayanların uçuşuna izin verilmeyeceği ısrarla belirtiliyor. Tüm evraklar tam ise, uçmasına izin veriliyor.
  5. Yeşil pasaportlu emekliler ise; yine önce vize ihlal bölümüne gitmesi gerekmekte olup, pasaport ve biletlerini ibraz etmeleri gerekiyor. GBT araştırması sonucunda herhangi bir sorun yok ise uçmalarına izin veriliyor.
  6. Asker emeklilerinin GBT’si için ise ayrı bir bölüm ile iletişime geçilmekte ve yapılan araştırma sonucunda herhangi bir sorun çıkmaz ise uçmalarına izin veriliyor.
  7. Bunun yanı sıra, Atatürk Havalimanı’nda yaklaşık 1,5 yıl önce uygulanmaya başlanan parmak iziyle pasaport kontrolü (biyometrik kontrol), bu sabahtan itibaren yurt dışı çıkışlarda durduruldu. Bu uygulama sadece yurt dışından gelişlerde devam ediyor. Yetkililer, daha önce pasaport bilgileri Emniyet Müdürlüğü’nde kayıtlı olan ve bu sistemden parmak izi kontrolü ve pasaportunu cihaza okutarak geçenlerin ikinci bir emre kadar bu bankoları kullanamayacağını bildirdi. Bu kişilerin yapacakları seyahatlerde, normal pasaport kontrolünden geçecekleri açıklandı.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvurularınız ile ilgili olarak,

1 – Siz değerli iş ortağımızın BAE vize başvuru süreçlerinde herhangi bir sorun yaşamamanız adına ofisimizin olağan dışı bir durumda kapalı olması halinde 0532 451 81 71 no’lu nöbet hattımızdan bize ulaşabilir, vize başvurularınızı dubai@baevize.com adresine iletebilirsiniz ( normal işleyiş sürecinde başvurularınız için bu mail adresini kullanabilirsiniz.

Sizlerden gelen her başvuruya mutlaka mail yolu ile yanıt verilmektedir. Bizlerden yanıt alamadığınız taktirde mutlaka 0532 451 81 71 veya 0212 238 55 35 numaralarımızdan irtibata geçiniz.

2 – Vize başvurularınızda herhangi bir operasyonel sorun yaşamamanız ve maddi zararlara maruz kalmamanız adına vize onaylarını almadan yolcularınızın seyahatlerini planlamamaları konusunda gereğini bilginize sunarız.

Kurumumuzdan yapılan BAE vize başvuru süreçlerinde TC vatandaşları için herhangi bir olumsuz süreç yaşanmadığını bildirmek isteriz.

Yardımcı olabileceğimiz her konuda temsilcinizden destek alabilirsiniz

Saygılarımızla

B.A.E. Dubai Vize Servisi

3.195 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN