+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

DUBAİ B.A.E.

dubai-tour

DUBAİ B.A.E. Birleşik Arap Emirlikleri

  • Birleşik Arap Emirlikleri
  • Birleşik Arap Emirlikleri [B.A.E.] Arap Yarımadasının güneydoğusunda bulunan, Suudi Arabistan ve Umman’a komşu konumundadır.
  • Birleşik Arap emirlikleri; Dubai, Abu Dabi, Resü’l-Hayme,  Acman, Füceyre, Şarika ve Ummül-Kayveyn isimli yedi (7) emirlikten oluşmaktadır.
  • Başkenti: Abu Dhabi
  • Uluslar arası Telefon Kodu: 971
  • Para birimi: B.A.E. Dirhemi
  • Nüfus: 9,206 Milyon
  • Milli Marşı: Ishy Bilady
  • Cumhur Başkanı: Halife bin Zayid El Nahyan

 

1960’larda yalnızca balıkçı kenti olan Dubai, 1990’lar sonrası uygulanan politikalar sonucunda ve Hong Kong’un Çin’e devredilmesi ile sonrası bölgenin ticaret başkenti olma yolunda ilerleyen 2000’li yıllar ile de büyük projeler ile dünyaya adını duyuran şehir şu an bölgenin en önemli ticaret ve turizm başkentidir.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük emirliği ve en lüks, en çağdaş olanıdır. Son 20 yılda bu topraklardan petrol çıkarılmaya başlamasıyla Dubai’nin yapısı değişmeye başladı. Buna karşılık gelirin %8’ini petrol oluşturur, bunda bölgenin finans ve iktisat merkezi olması büyük rol oynar. Gümrüksüz devasa alışveriş merkezleri burayı kısa zamanda alışveriş cenneti yapmıştır.

Şehrin başında Şeyh Muhammed Raşid el Maktum bulunmaktadır. Şeyh Maktum birçok inanılmaz projeye imza atmıştır. Bunlardan en ilgi çekici olanları palmiye şeklindeki yapay ada ve dünya şeklini alan takım adalar olarak sayılabilir.

Şehrin başlıca bölgeleri ise Jumeriah ve Deira’dır. Şehir dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biridir. Şehirde lüks oteller bulunmaktadır ve dünyanın en ünlü şarkıcıları şehirde konser vermektedir. Ayrıca Burj Al Arab oteli bunlardan birisidir.

Dubai seyahatiniz için ihtiyacınız olan vizeyi 48 saat içinde teslim ediyoruz. Vize başvurusu için sunmanız gereken evraklar Pasaport (Taranmış Hali), Kimlik (Taranmış Hali), Resim (Taranmış Hali) dir. bu belgelerin kopyalarını mail yoluyla bize gönderdiğiniz taktirde vize işlemleriniz en kısa sürede başlatılır ve 48 saat içinde vizeniz size mail yoluyla gönderilir.

Not: Dubai Konsolosluğu vizeleri pasaporta basmamaktadır. Vizeniz tek sayfa olarak tarafınıza mail olarak gönderilmektedir.

Bu vizenin bir çıktısını alarak Dubai seyahatinizde pasaportunuz ile birlikte yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

[mapsmarker marker=”1″]